Karmienie Piersią – Porady

Tutaj wspólnie z żoną opisujemy trochę suchych faktów. Podajemy statystyki, jak również porady, które w naszym wypadku okazały się bardzo przydatne. Odpowiemy na kilka pytań. Czy warto karmić piersią? Dlaczego jest to ważne? Wyjaśnimy kilka pojęć, które mogą się przydać.

Jak Długo Zaleca się Karmienie Piersią?

Według Światowej Organizacji Zdrowia – WHO. Zaleca się karmienie wyłącznie piersią do 6 miesiąca życia.  Następnie można wprowadzać pokarmy stałe w postaci przecierów, papek, kaszek. tzw. „pokarmów uzupełniających”, karmiąc jednocześnie piersią.

UWAGA – Mleko modyfikowane się nie liczy :-P. Zaleca się karmienie piersią do 2 roku życia maluszka. Nie jest to w żaden sposób określone jakimiś normami i każdy przypadek jest indywidualny.

Dlaczego Mleko Matki Jest Najlepsze?

Mleko matki potrafi dostosować się do danej sytuacji, czyli jak dziecko potrzebuje więcej przeciwciał, to automatycznie je otrzymuje. Mleko matki zawiera ponad 100 składników, których nie ma w żadnym mleku krowim. Czyli jest to mleko jedyne w swoim rodzaju.

Mleko matki chroni Twoje dziecko przed otyłością.

Jest bardzo prawdopodobne, że dzieci karmione piersią będą w przyszłości miały mniej problemów z nadwagą. Wynika to z faktu, iż pijąc z piersi dziecko, uczy się zarządzać swoim apetytem oraz ilością wypitego mleka. Maluchy karmione z butelki są wręcz namawiane do wypicia całej zawartości.

Dziecko karmione piersią, gdy uzna, że nie jest głodne, przestaje ssać pierś i tyle. Według badań przyjęto zasadę, że im dłużej dziecko ssało pierś w okresie niemowlęcym, tym mniejsze istnieje ryzyko, że będzie miało nadwagę w wieku młodzieńczym oraz gdy będzie dorosłe.

Antyalergiczne i Zawsze Bezpieczne

Zawsze bezpieczne, ponieważ mleko matki, która karmi bezpośrednio z piersi, nigdy się nie przeterminuje, bo jest zawsze świeże. Ma idealną temperaturę.

Dzieci karmione piersią rzadziej chorują na Astmę albo Alergię w późniejszym życiu. Dodatkowo badania potwierdzają, że od 2% do 3% dzieci jest uczulone na mleko krowie. A u dzieci karmionych przez matkę w naturalny sposób może podobno wystąpić jakaś uboczna reakcja uzależniona od tego, co zjadła mama. (Według ekspertów:P) Moja żona jest natomiast dowodem, że dieta matki karmiącej nie istnieje. Ada jadła i je wszystko, na co ma ochotę. Kiszone, nie kiszone, mleczne, mięsne ostre i inne dziwne specjały. Nie zauważyliśmy związku 😛

 

Masz pytania? Wyraź swoją opinię. A może opiszesz w komentarzu swoje doświadczenia ?

Pozdrawiamy – Ada i Rafał Potengos

One Reply to “Karmienie Piersią – Porady”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *