Krzywe Nóżki u Niemowlaka

Czy to normalne? Kiedy można zacząć się tym martwić? Jest to częsta dolegliwość noworodków, której nie trzeba się obawiać, ale na bieżąco kontrolować.

Noga Sierpowata – Co to?

Jest to medyczne określenie nóżek wygiętych głównie do wewnątrz. Powód takiego stanu u Twojego noworodka jest banalnie prosty. W łonie matki przez 9 miesięcy lub trochę krócej twoja pociecha miała dosyć ciasno. Nóżki były zawsze skurczone i w zależności od pozycji mogły ukształtować się pod lekkim kątem.

I Co Teraz?

My z żoną też mieliśmy ten problem. Na szczęście lekarz prowadzący w szpitalu poinformował nas, że to całkiem normalne i nie ma powodu do niepokoju. Zwykle nóżki prostują się, gdy dziecko zaczyna chodzić. Więc do tego czasu trzeba uzbroić się w cierpliwość. I dopiero wtedy w razie jakichkolwiek wątpliwości udać się do ortopedy.

W momencie, gdy piszemy ten wpis, nasz malec jeszcze nawet nie siedzi, ale już zauważyliśmy, że jego nóżki w porównaniu do stanu zaraz po urodzeniu mocno się wyprostowały.

Skomentuj ten wpis, jeśli okazał się przydatny. Pochwal się w komentarzu swoimi doświadczeniami. Będzie nam niezmiernie miło.

Pozdrawiamy Ada i Rafał Potengos

One Reply to “Krzywe Nóżki u Niemowlaka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *